Z poczwórną mocą bluszczu dla całej rodziny

Co sprawia, że Prospan® jest właściwym wyborem w przypadku kaszlu?

Proces produkcji preparatów przeciwkaszlowych Prospan®  jest indywidualny i wyjątkowy. Ten unikalny sposób produkcji powoduje powstanie jedynego w swoim rodzaju wyciągu Prospan® Special-Ivy-Extract EA 575®, którego indywidualną charakterystykę można porównać do odcisku palca.

Dzięki swej formule pneumoaktywnej®, ten specjalny wyciąg może skutecznie pomóc w leczeniu skomplikowanych procesów związanych z kaszlem. Prospan® rozrzedza kleisty śluz zalegający w oskrzelach, umożliwiając jego łatwiejsze wykasływanie, a dzięki temu -usunięcie z organizmu. Działa rozkurczowo na oskrzela, poszerzając zwężone drogi oddechowe, co umożliwia swobodniejsze oddychanie.
Preparaty przeciwkaszlowe Prospan® są skuteczne i dobrze tolerowane przez organizm.

Preparaty na kaszel Prospan® są bardzo wszechstronne. Można zastosować nie tylko w ostrych formach kaszlu, lecz także w przewlekłych stanach zapalnych oskrzeli.

 

Składnik fitoaktywny - bluszcz

Od wieków ludzie polegali na leczniczej mocy bluszczu, by leczyć stany zapalne oskrzeli. Obecnie, w nowoczesnym ziołolecznictwie, bluszcz jest stosowany jako lekarstwo skutecznie leczące kaszel. Pełen zakres jego możliwości jest przedmiotem nieustannych testów, które dostarczają nam coraz więcej informacji.

 

Dobrze wiedzieć:

Prospan® towszechstronny preparat na kaszel. Można go stosować nie tylko w ostrych formach kaszlu, lecz także wspomagająco w terapii przewlekłych schorzeń oskrzeli związanych z zapaleniem, których objawem jest kaszel.

Ważnymi aktywnymi składnikami bluszczu są saponiny. Miejsce i sposób ich działania jest przedmiotem bieżących badań. Naukowcy odkryli na przykład, że rozszerzający efekt wywoływany przez owe saponiny na oskrzela zależy także od ich stężenia.

Dokładny skład i produkcja wyciągu z bluszczu może zatem mieć wpływ na jego rzeczywistą skuteczność. Preparaty przeciwkaszlowe Prospan® produkowane są w sposób indywidualny i wyjątkowy. Ten unikalny proces powoduje powstanie jedynego w swoim rodzaju wyciągu Prospan® Special-Ivy-Extract EA 575®, którego indywidualną charakterystykę można porównać do odcisku palca.

 

Wzrost zainteresowania ziołolecznictwem

Badanie przeprowadzone przez Instytut Allensbach wykazało, że zapotrzebowanie na naturopatię nieustannie rośnie. Na przykład w latach siedemdziesiątych XX w. jedynie około 50% populacji stosowało naturalne środki lecznicze – a obecnie blisko 75% pacjentów woli zażywać lekarstwa pochodzenia roślinnego.

Wiele lekarstw pochodzenia roślinnego zostało obecnie bardzo dokładnie zbadanych w zakresie ich skuteczności i tolerowania przez organizm. Dla konsumenta oznacza to bardzo dobrą tolerowalność użytkową.

Fitofarmaceutyki oferują także korzyści z terapeutycznego punktu widzenia:

 • Wiele chorób ma skomplikowane przyczyny i można je lepiej leczyć kombinacją składników aktywnych niż jednym składnikiem aktywnym.
 • Preparaty roślinne mają szeroki profil skuteczności terapeutycznej
 • Leki roślinne są zasadniczo bardzo dobrze tolerowane i wygodne w użyciu.

Historia

Hipokrates – „ojciec medycyny” (460 do ok. 375 r. p.n.e.) – chociaż popularyzował bluszcz jako roślinę leczniczą, niewiele wiedział o jego składnikach leczniczych. Wierzył raczej w bogów i duchy, które zamieszkiwały te rośliny i im przypisywał ich leczniczą moc.

Do innych lekarzy którzy wysoko cenili leczniczą moc bluszczu należał zarówno Dioskurydes (ok. 40 do 90 r. n.e.), lekarz wojskowy cesarza Nerona jak i - ponad tysiąc lat później - Hildegarda z Bingen (1098 – 1179). Jednak Hildegarda zalecała bluszcz wyłącznie do użytku zewnętrznego, przy czym wyjaśnienie, które podała co do jego skuteczności, odzwierciedlało powszechne w owych czasach wierzenie – mianowicie, że choroba przechodzi z pacjenta na roślinę.

Leonardo da Vinci (1452 – 1519) także wiedział o leczniczym działaniu bluszczu: według jego relacji, dziki leczyły swoje choroby właśnie bluszczem. W XVI w. bluszcz przyciągał coraz większą uwagę jako lekarstwo na zapalenie oskrzeli. Lecz dopiero w XIX w. bluszcz awansował z prostego, ludowego remedium do rangi naturalnego leku przeciwkaszlowego, który można było traktować poważnie.

A stało się to przez przypadek:

Pewien lekarz zauważył, że dzieci w określonym regionie południowej Francji rzadziej cierpiały z powodu kaszlu, niż w innych miejscach. Odkrył on, że owe dzieci piły mleko z miseczek zrobionych z drewna bluszczowego. Doszedł do wniosku, że w tym drewnie muszą znajdować się substancje, które przedostają się do mleka i zapewniają ochronę przeciw kaszlowi. Okazało się, że miał rację. Lecz dziś wiemy, że substancje aktywne bluszczu mieszczą się przede wszystkim w jego liściach.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej www.prospan.pl oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności, a także w celach marketingowych.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.
Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Salveo Poland sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-923) przy ul. Kołobrzeskiej 12, dla której akta rejestrowe pod nr KRS 0000417432 prowadzi Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie.

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • przekazywania na Twoje życzenie informacji i podręczników, które nie są dostępne na stronie, bezpośrednio na Twój adres e-mail treści.

 

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.

 

Drogi Użytkowniku,

Korzystanie ze strony internetowej www.prospan.pl wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody